sunnuntai 19. syyskuuta 2021

Palkittuna hyvistä neuvoista

 

Vierailu
Varsinais-Suomen Guzzistit olivat päättäneet tulla poikkeamaan syysajelullaan Siuron Koskibaarille pizzoille. Poikkesin siellä itsekin ja yllätyksekseni minut palkittiin internetissä toimimisesta, lähinnä kaiketi Gruppo Moto Guzzi Finlandian keskustelufoorumissa. Facebookissa en ole toiminut ja hallitusajoistani on jo kauan. Tämä blogi, tietysti, vaan aluksi oli katsojia enemmän mutta nykyään vain muutama kymmenen kuukaudessa. Pitäisi olla videoita, kuulemma.

Puheenjohtajan kädestä
Ilkka Heino, Gruppon puheenjohtaja, luovutti samaisessa tilaisuudessa sekä minulle että Jussi Koskiselle ansioistamme Yhdistyksen hyväksi Moto Guzzin tehtaan 100-vuotis historiikin. Hieno kirja ja runsaasti kuvia henkilöistä ja mallistosta sadan vuoden ajalta. Puheenjohtaja signeerasi kirjani.

Keskellä kuvaa yhdistyksen pj. ja kirjan saanut. Oikealla olutterassi.

Jussin kuvaamaa materiaalia
Jussi K. on ahkeroinut kamerallaan jo monta filmiä. Gruppon Facebookissa yksi tähän tapahtumaan liittyvä juutuubivideo. Videon viimeisessä kuvassa myös Jussi kirjoineen.

 Kiitos!

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti